Aktualności


Instytut Filologii Słowiańskiej UAM serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich i studentów do udziału w X edycji Konkursu Poezji Słowiańskiej "Słowiańskie recytacje", która w tym roku - z powodu pandemii - odbędzie się na platformie Teams 12 grudnia 2020 roku o godz. 12.00.
Więcej...
Rekrutacja do projektu „Uczymy polskiego na Ukrainie!”
Jeśli:
- mieszkasz na Ukrainie
- znasz język polski na poziomie co najmniej B1 i masz więcej niż 20 lat
- uczysz lub chcesz zacząć uczyć języka polskiego jako obcego (stacjonarnie i zdalnie)
- pragniesz ukończyć darmowy, dwusemestralny kurs online (i otrzymać dokument ukończenia)
TA OFERTA JEST DLA CIEBIE!
Z myślą o Tobie przygotowaliśmy innowacyjny, autorski, darmowy kurs online. Nauczymy Cię, jak uczyć języka i kultury polskiej z wykorzystaniem nowych technologii.
Już dziś wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy. Internetowa rekrutacja potrwa od 1 do 11 listopada 2020 roku.
Szczegóły na stronie projektu!

Szanowni Państwo, Studenci I roku,
serdecznie zapraszamy do obejrzenia retransmisji z Dnia Studenta I roku, który odbędzie się 14 października br., o godz. 12.00 na platformie MS Stream.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie na profilu naszego wydziału!
Instytut Filologii Polskiej UAM
Instytut Filologii Klasycznej UAM
Instytut Filologii Słowiańskiej UAM
Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM
Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne UAM Poznań
Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM to my!
Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną – zgodnie z Zarządzeniem Rektora UAM 486/2019/2020 z 12 sierpnia 2020 r. – zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w semestrze zimowym prowadzone będą w trybie zdalnym. Na tę okoliczność wykorzystywane będą technologie informatyczne rekomendowane przez Ośrodek Wsparcia Kształcenia na Odległość, co umożliwi realizację zajęć w grupach, w czasie rzeczywistym, zgodnie z planem opracowanym tradycyjnie dla wszystkich kierunków Wydziału. Plan ten obowiązywać będzie przez cały semestr, co ułatwi powrót do kształcenia w trybie tradycyjnym – jeśli zostaną wydane takie decyzje ministerialne lub rektorskie.
W uzasadnionych przypadkach Dziekan może wyrazić zgodę na przeprowadzenie wybranych zajęć specjalnościowych w budynku uniwersyteckim, jeśli wymagają one dostępu do specjalistycznego sprzętu lub oprogramowania, a realizacja przedmiotu w bieżącym semestrze jest niezbędna do ukończenia studiów. Dotyczy to również zajęć oferowanych studentom zagranicznym uczestniczącym w programach mobilnościowych. W takich przypadkach rekomendowana jest forma sporadycznych jednodniowych zjazdów przy zachowaniu obowiązujących reguł sanitarnych.
W semestrze zimowym (w razie potrzeby) pracownicy będą mogli korzystać z infrastruktury Wydziału, by odbywać konsultacje lub prowadzić zajęcia za pomocą wydziałowego sprzętu komputerowego. Przebywanie w budynku będzie się wiązało z przestrzeganiem wytycznych opracowanych przez Kanclerza UAM.
Planowane są specjalne spotkania organizacyjno-informacyjne dla studentów I roku, podczas których udostępnione zostaną instrukcje dotyczące rekomendowanych narzędzi informatycznych, a za pośrednictwem poczty uniwersyteckiej i intranetu na bieżąco przekazywane będą wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące organizacji dydaktyki.
Organizacja dydaktyki może ulec zmianie ze względu na nowe decyzje władz państwowych lub uniwersyteckich. Zespół dziekański będzie systematycznie informował społeczność wydziałową o wszelkich ustaleniach z tym związanych.
Prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz
Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM
Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, tel. +48 61 829 46 90, tel. +48 61 829 46 92; e-mail: wfpik@amu.edu.pl