Ostatnio dodane wiadomości i wydarzenia

Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominam, że biuro USOS działa (częściowo zdalnie) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Kontakt telefoniczny możliwy jest wyłącznie w tych godzinach. Ze względu na warunku pandemiczne przed osobistą wizytą w biurze proszę o wcześniejsze umówienie się (mailowe lub telefoniczne). Dane kontaktowe można znaleźć tutaj.
Z wyrazami szacunku
Agata Guzikowska
koordynatorka USOS
Więcej...
W dniach 25.01-29.01 Biuro Karier UAM wraz z Firmami partnerskimi zaprasza na Tydzień Rozwojowy.
Całe wydarzenie będzie odbywać się online. Podczas tych dni zapraszamy studentów do wzięcia udziału w inspirujących webinarach i prelekcjach firm.
Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne i stanowi doskonałą okazję do bliższego poznania funkcjonowania firm podczas pandemii, zorientowania się jak wygląda rekrutacja w obecnych czasach oraz zdobycia wiedzy o możliwościach odbycia stażu w instytucjach UE.
Szanowni Państwo,
zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu informującego o możliwościach Programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza", którego UAM jest beneficjentem. Wszelkie szczegóły dotyczące Programu znajdują się pod adresem https://uam.sharepoint.com/sites/7114030000/SitePages/Home.aspx.
Więcej...
Z radością informujemy, że w ramach zadania nr 34 w konkursie nr 009 organizowanym przez Program „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” Pani Irmina Bloch z I roku studiów magisterskich MISHiS (kierunek wiodący: filologia polska; tutor: dr Krzysztof Hoffmann) otrzymała dofinansowanie na zrealizowanie projektu badawczego o tytule „Co o kondycji słowa pisanego mówi literatura wizualna?”. Celem projektu jest zbadanie relacji pomiędzy rozwojem oryginalnej typografii, książkami artystycznymi angażującymi w proces czytania wszystkie zmysły albo liberackim zamykaniem poezji w szklanej butelce, a tezą Jacka Dukaja, iż na naszych oczach rozpoczyna się trzecia era człowieczeństwa, epoka postpiśmienna. Wśród zadań znajduje się kwerenda lokalna oraz indywidualny, tygodniowy staż pod opieką profesora Sashy Bru na Katolickim Uniwersytecie Lowańskim.
Więcej...
W środę 27 stycznia o 13.30 Gościem specjalności przekładowej IFP UAM w cyklu spotkań "Sztuka przekładu" będzie Pani Profesor Magda Heydel, literaturoznawczyni i przekładoznawczyni, komparatystka literacka i kulturowa, kierowniczka Centrum Badań Przekładoznawczych i studiów magisterskich Przekładoznawstwo literacko-kulturowe na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz redaktorka naczelna pisma „Przekładaniec”; nagradzana tłumaczka literatury języka angielskiego, m.in. dzieł Josepha Conrada, Seamusa Heaneya, T.S. Eliota, Teda Hughesa, Alice Oswald, Roalda Dahla, Dereka Walcotta i Virginii Woolf. Edytorka przekładów poetyckich, m.in. Czesława Miłosza i Stanisława Barańczaka.
Więcej...
Polskie Towarzystwo Retoryczne ogłosiło konkurs na najlepszą pracę dyplomową (licencjacką i magisterską) z zakresu retoryki lub wykorzystującą narzędzia retoryczne do badania różnych rodzajów dyskursów. Prace obronione w ciągu ostatnich dwóch lat mogą zgłaszać ich autorzy lub promotorzy do 31 stycznia br.
Więcej...
Serdecznie zapraszam na spotkanie dotyczące programu mobilnościowego Erasmus+
25 stycznia 2021 r. (poniedziałek) o godz. 13.00, Platforma MS Teams
Justyna Wciórka, wydziałowa koordynatorka
Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej UAM ogłasza nabór na wymianę studencką do naszej uczelni partnerskiej w USA - Appalachian State University.
Termin wymiany: semestr zimowy 2021 (sierpień-grudzień)
Liczba miejsc: 4
Kto może aplikować: studenci studiów stacjonarnych; konieczny status studenta UAM w trakcie wymiany
Termin aplikowania w UAM: 8 lutego 2021 r. (uwaga, nie ma technicznej możliwości przedłużenia tego terminu)!

Zapraszamy do udziału w projekcie „Świadomy UAM - w chorobie i niepełnosprawności”, który otrzymał dofinansowanie w jesiennej edycji konkursu Kowadło 2.0.
Jest to cykl warsztatów skierowany do całej społeczności akademickiej.
Wszystkie spotkania odbędą się na platformie MS Teams.
Więcej...
Zakład Badań nad Tradycją Europejską i specjalność "animacja kultury" Instytutu Filologii Polskiej UAM zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Rafałem Dymczykiem, autorem książki Kobiety Świętej Góry Athos. Nieobecna obecność - prolegomena (Poznań 2017). Spotkanie odbędzie się 14 stycznia br. w godz. 16:00-17:30 (forma zdalna).
Więcej...Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, tel. +48 61 829 46 90, tel. +48 61 829 46 92; e-mail: wfpik@amu.edu.pl