English version Mapa strony
  • Strona główna
  • Dla kandydata
  • Dla studenta
  • Dla doktoranta
  • Dla pracownika
  • Dla absolwenta
Informacje ogólne
Aktualności Biuro Obsługi Studentów Komunikaty Koła naukowe Samorząd studentów Spis pracowników
Organizacja studiów
USOS ERASMUS Biblioteka WFPiK im. Józefa Tomasza Pokrzywniaka Praktyki Sylabusy Wykłady kursowe i zajęcia fakultatywne Studia niestacjonarne Pełnomocnicy Dziekana Studiuj z laptopem Formularze Projekt E-LOCAL Projekt ILOCALAPP Regulamin studiów Organizacja roku akademickiego 2020/2021 Poczta studencka eduroam - bezprzewodowa sieć na UAM
Pomoc i wsparcie
Wsparcie dla studenta - aktualności Stypendia Wsparcie psychologiczne na WFPiK Wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami Dla studentów z ASD Wsparcie psychologiczne na UAM Techniki uczenia się (TELL)
Studenci ostatniego roku
Dyplomowanie w APD
Studia podyplomowe
Studia Podyplomowe Animator Teatralny Studia Podyplomowe Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Studia Podyplomowe Edytorstwa Studia Podyplomowe Nauczania Języka Polskiego jako Obcego on-line Studia Podyplomowe Poprawna Polszczyzna dla Tłumaczy, Weryfikatorów i Postedytorów
Struktura WFPiK
Instytut Filologii Klasycznej Instytut Filologii Polskiej Instytut Filologii Słowiańskiej Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne
Szybkie linki
USOSweb Intranet studenta UAM Struktura organizacyjna UAM Office 365 Poczta studencka Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu Biblioteki
 
Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Dla studenta Pomoc i wsparcie Wsparcie dla studenta - aktualności Formy wsparcia dla studentów UAM

Formy wsparcia dla studentów UAM

Szanowni Państwo!

W trosce o Państwa komfort uprzejmie informujemy, że w ramach Uniwersytetu można korzystać z wielu form wsparcia, w tym również z pomocy dostosowanej do osób z niepełnosprawnościami:

1. Konsultacje psychologiczne: 

dyżury: 

mgr Elżbieta Żurkiewicz
środa w godz. 14.00 – 15.00 

mgr Magdalena Cieślik 
środa w godz. 13.00 – 14.00 

email: magda.cieslik@amu.edu.pl 

W pozostałe dni tygodnia obowiązują zapisy: (61) 829 24 94

Spotkanie trwa 45 minut

ul. Zwierzyniecka 7
pok.214
do godz. 15.30 wejście C od ul. Zwierzynieckiej
po godz. 15.30 wejście przez DS "Jowita"
Uwaga: Brak podjazdu dla osób poruszających się na wózkach.

2. Asystent studenta UAM z niepełnosprawnością:
Każdy student niepełnosprawny UAM posiadający aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym ma możliwość skorzystać z pomocy osobistego asystenta. Zainteresowany taką pomocą student samodzielnie wskazuje osobę, która zawiera umowę zlecenie z uczelnią poprzez Wydział na którym studiuje. Pomagający asystent jest wynagradzany (stawka godzinowa ustalona jest w umowie). 

Przykładowe formy pomocy:

a. Asysta w dojeździe na uczelnię 
b. Pomoc w dojeździe na zajęcia sportowe objęte planem studiów (alternatywne zajęcia wf dla studentów niepełnosprawnych) 
c. Asysta w przemieszczaniu się podczas i pomiędzy zajęciami 
d. Pomoc w sporządzaniu notatek, kserowaniu 
e. Pomoc w wypożyczaniu niezbędnych książek
f. Inna pomoc (po wcześniejszym uzgodnieniu). 

Wszelkich formalności dokonuje się w Dziekanacie wydziału studenta niepełnosprawnego. 


Szczegółowych informacji udziela:
Biuro Pełnomocnika Rektora ds. studentów niepełnosprawnych
60-568 Poznań, 
ul. Szamarzewskiego 89, 
bud. AB, pok.1 
tel. (0-61) 829-20-55 e-mail: bon@amu.edu.pl 

3. Wsparcie dla studentów niewidomych i niedowidzących: 

a) Czytelnia Dwuwydziałowej Biblioteki Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Studiów Edukacyjnych oferuje stanowisko ze sprzętem wspomagającym dla studentów z uszkodzeniem narządu wzroku. 

b) Akademicka Biblioteka Cyfrowa (ABC) - to biblioteka cyfrowa dla studentów niepełnosprawnych z wadą wzroku. Zasady rejestracji w systemie biblioteki oraz pobierania książek, kontakt z administratorem i szczegółowe informacje na temat ABC uzyskać można na stronie internetowej ABC.

4. Wsparcie dla studentów głuchych i słabosłyszących: 

a) W Studium Nauczania Języków Obcych (Collegium Hipolita Cegielskiego, ul. 28 Czerwca 1956r. nr 198) w sali 021 odbywają  się zajęcia z języka angielskiego dla studentów z dysfunkcją narządu słuchu. 

Lektorzy języka angielskiego: 

• mgr Anna Nabiałek, annanab@amu.edu.pl 

• mgr Izabela Komar-Szulczyńska, izka1702@op.pl 

Studentów niedosłyszących i niesłyszących prosimy o zgłaszanie się do w/w osób. 

b) Praktyczna nauka języka polskiego dla studentów UAM z dysfunkcją słuchu. 

Są to zajęcia, które mają na celu zwiększenie kompetencji językowej w zakresie języka polskiego. Studenci z wadą słuchu mogą zgłaszać swoje problemy w posługiwaniu się językiem polskim przy pisaniu prac zaliczeniowych, licencjackich czy magisterskich. 

Studentów zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o zgłaszanie się do dr Karoliny Ruty: karuta@amu.edu.pl

5. Konsultacje logopedyczne: 

Studenci borykający się z zaburzeniami sprawności językowej i tych, którzy pragną popracować nad dykcją, intonacją, emisją głosu, czyli sprawnością techniczną mowy mogą zgłaszać się na zajęcia logopedyczne, które prowadzi mgr Agata Kwias.

Szczegółowe informacje pod nr. telefonu 605592697, (e-mail: agata.kwias@amu.edu.pl). 

6. Wsparcie psychologicznego konsultanta ds. procesu studiowania 

Osoby, które doświadczają trudności w studiowaniu i chciałyby uzyskać wsparcie psychologiczne dotyczące efektywnego uczenia się i satysfakcjonującego funkcjonowania w roli studenta może zgłosić się do Psychologicznego Konsultanta ds. Procesu Studiowania dla Studentów UAM. 

Dyżury przypadające na okres od grudnia 2016 roku do lutego 2017 roku odbędą się w następujących terminach: 21. 12. 2016, 9. 01. 2017 oraz 1. 02. 2017. 

Dyżury każdorazowo odbędą się w godz. 16:00-18:00 w pokoju 1 w Bloku AB na Wydziale Nauk Społecznych UAM, na ul. Szamarzewskiego 89. 

Psychologiczny Konsultant ds. Procesu Studiowania dla Studentów UAM
mgr Szymon Hejmanowski
e-mail: szymon.hejmanowski@gmail.com
Drukuj stronę Zarządzanie stroną

facebook wywiad z Dziekanem WFPiK Ranking kierunków studiów Perspektywy 2020Ranking kierunków studiów Perspektywy 2020 Przewodnik dla studenta I roku Praktyki Studiuj z laptopem Pokój rodzica z dzieckiem portale społecznościowe Zoom na Collegium Maius edycja IV certyfikat z języka polskiego jako obcego Samorząd Studentów E-LOCAL Biuro Karier Koleje WielkopolskieKoleje Wielkopolskie

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, tel. +48 61 829 46 90, tel. +48 61 829 46 92; e-mail: wfpik@amu.edu.pl

Deklaracja dostępności