Szanowni Państwo!
W trosce o Państwa komfort uprzejmie informujemy, że w ramach Uniwersytetu można korzystać z wielu form wsparcia, w tym również z pomocy dostosowanej do osób z niepełnosprawnościami:
1. Konsultacje psychologiczne:
dyżury:
mgr Elżbieta Żurkiewicz
środa w godz. 14.00 – 15.00
mgr Magdalena Cieślik
środa w godz. 13.00 – 14.00
W pozostałe dni tygodnia obowiązują zapisy: (61) 829 24 94
Spotkanie trwa 45 minut
ul. Zwierzyniecka 7
pok.214
do godz. 15.30 wejście C od ul. Zwierzynieckiej
po godz. 15.30 wejście przez DS "Jowita"
Uwaga: Brak podjazdu dla osób poruszających się na wózkach.
2. Asystent studenta UAM z niepełnosprawnością:
Każdy student niepełnosprawny UAM posiadający aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym ma możliwość skorzystać z pomocy osobistego asystenta. Zainteresowany taką pomocą student samodzielnie wskazuje osobę, która zawiera umowę zlecenie z uczelnią poprzez Wydział na którym studiuje. Pomagający asystent jest wynagradzany (stawka godzinowa ustalona jest w umowie).
Przykładowe formy pomocy:
a. Asysta w dojeździe na uczelnię
b. Pomoc w dojeździe na zajęcia sportowe objęte planem studiów (alternatywne zajęcia wf dla studentów niepełnosprawnych)
c. Asysta w przemieszczaniu się podczas i pomiędzy zajęciami
d. Pomoc w sporządzaniu notatek, kserowaniu
e. Pomoc w wypożyczaniu niezbędnych książek
f. Inna pomoc (po wcześniejszym uzgodnieniu).
Wszelkich formalności dokonuje się w Dziekanacie wydziału studenta niepełnosprawnego.
Szczegółowych informacji udziela:
Biuro Pełnomocnika Rektora ds. studentów niepełnosprawnych
60-568 Poznań,
ul. Szamarzewskiego 89,
bud. AB, pok.1
3. Wsparcie dla studentów niewidomych i niedowidzących:
a) Czytelnia Dwuwydziałowej Biblioteki Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Studiów Edukacyjnych oferuje stanowisko ze sprzętem wspomagającym dla studentów z uszkodzeniem narządu wzroku.
b) Akademicka Biblioteka Cyfrowa (ABC) - to biblioteka cyfrowa dla studentów niepełnosprawnych z wadą wzroku. Zasady rejestracji w systemie biblioteki oraz pobierania książek, kontakt z administratorem i szczegółowe informacje na temat ABC uzyskać można na
stronie internetowej ABC.
4. Wsparcie dla studentów głuchych i słabosłyszących:
a) W Studium Nauczania Języków Obcych (Collegium Hipolita Cegielskiego, ul. 28 Czerwca 1956r. nr 198) w sali 021 odbywają się zajęcia z języka angielskiego dla studentów z dysfunkcją narządu słuchu.
Lektorzy języka angielskiego:
Studentów niedosłyszących i niesłyszących prosimy o zgłaszanie się do w/w osób.
b) Praktyczna nauka języka polskiego dla studentów UAM z dysfunkcją słuchu.
Są to zajęcia, które mają na celu zwiększenie kompetencji językowej w zakresie języka polskiego. Studenci z wadą słuchu mogą zgłaszać swoje problemy w posługiwaniu się językiem polskim przy pisaniu prac zaliczeniowych, licencjackich czy magisterskich.
Studentów zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o zgłaszanie się do dr Karoliny Ruty:
karuta@amu.edu.pl
5. Konsultacje logopedyczne:
Studenci borykający się z zaburzeniami sprawności językowej i tych, którzy pragną popracować nad dykcją, intonacją, emisją głosu, czyli sprawnością techniczną mowy mogą zgłaszać się na zajęcia logopedyczne, które prowadzi mgr Agata Kwias.
6. Wsparcie psychologicznego konsultanta ds. procesu studiowania
Osoby, które doświadczają trudności w studiowaniu i chciałyby uzyskać wsparcie psychologiczne dotyczące efektywnego uczenia się i satysfakcjonującego funkcjonowania w roli studenta może zgłosić się do Psychologicznego Konsultanta ds. Procesu Studiowania dla Studentów UAM.
Dyżury przypadające na okres od grudnia 2016 roku do lutego 2017 roku odbędą się w następujących terminach: 21. 12. 2016, 9. 01. 2017 oraz 1. 02. 2017.
Dyżury każdorazowo odbędą się w godz. 16:00-18:00 w pokoju 1 w Bloku AB na Wydziale Nauk Społecznych UAM, na ul. Szamarzewskiego 89.
Psychologiczny Konsultant ds. Procesu Studiowania dla Studentów UAM
mgr Szymon Hejmanowski