
Informujemy o możliwości złożenia w tym roku wniosku na stypendium w programie Marie Skłodowska-Curie Actions Individual Fellowships. Deadline dla wniosków na rok 2019 upływa 12 września 2018 (17.00 czasu brukselskiego). Wniosek składamy przez Participant Portal do Komisji Europejskiej (SEP). Wniosek powinien być przygotowany przez badacza we współpracy z jednostką naukową, w której chce on realizować pod kierunkiem SUPERVISORA badania naukowe w swojej dziedzinie. Wnioski są rozpatrywane do końca roku 2018, w lutym 2019 znana będzie lista laureatów, umowy podpisywane są w Marcu 2019, zatem działanie można planować na czas od marca 2019 - 1 września 2020.
Jednostka zapraszająca może znajdować się na terenie krajów członkowskich Unii lub krajów stowarzyszonych i powinna zatrudniać badaczy, pod których kierunkiem lub z których pomocą aplikujący naukowiec ma szanse prowadzić swoje badania na światowym poziomie. Wniosek wypełnia badacz, ale beneficjentem jest goszcząca go jednostka naukowa.
Nasi badacze mogą składać wnioski w obszarze tematycznym określanym jako: Social Sciences and Humanities (SOC). Jednostka goszcząca jest odpowiedzialna za sprawdzenie wiarygodności podanych przez wnioskodawcę informacji dotyczących jego doświadczenia badawczego, przebiegu kariery naukowej, oraz danych osobowych.
Nie ma ograniczeń dotyczących wieku ani narodowości wnioskodawcy, warunkiem jest gotowość do wyjazdu z miejsca swojego zatrudnienia do jednostki zapraszającej (w której aplikant NIE BYŁ ZATRUDNIONY/przebywał dłużej niż przez 12 miesięcy w ciągu 3 lat bezpośrednio poprzedzających datę złożenia wniosku.
Pobyt w goszczącej badacza instytucji powinien trwać 3 miesiące w przypadku stypendium krótszego niż 18 miesięcy i pół roku w przypadku stypendium trwającego dłużej niż 18 miesięcy.(Pobyt może być "rozbity" na krótsze okresy sumujące się do wymaganego czasu)
Wydatki, jakie pokrywa stypendium to, dla badacza:
- koszty miesięcznego utrzymania: 4,880 EUR,
- dodatek mobilnościowy 600 EUR,
- dodatek rodzinny 500 EUR,
- oraz fundusze dla instytucji goszczącej w wysokości 1450 EUR miesięcznie.
Wniosek zawiera ok. 10 stronnicowy opis projektu (Excellence, Impact, Implementation) oraz CV, informację o specyfice badań prowadzonych w instytucji goszczącej (Supervisor) i ewentualnie o instytucjach partnerskich dla projektu.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronach H2020 Programme Guide for Aplicants MSC Actions opublikowanych 29.05.2018.
Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska
Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, tel. +48 61 829 46 90, tel. +48 61 829 46 92; e-mail: wfpik@amu.edu.pl