Konkursy grantowe
mgr Dorota Latour mgr Natalia Łozińska tel. 61 829 45 54 Collegium Maius, pok. 59 dyżur: poniedziałek-piątek 08.00-13.30 | Pytania można kierować także na adres mailowy Wydziałowego Zespołu ds. pozyskiwania funduszy:
|
Najnowsze konkursy grantowe - wybierz odpowiednią kategorię:
![]() | ![]() |

15 lutego 2021 r. uruchomiono 15. konkurs w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza” obejmujący realizację zadnia 06 „Wsparcie udziału naukowców i doktorantów w prestiżowych konferencjach naukowych”. Celem konkursu jest zachęcenie doktorantów i pracowników naukowych do udziału w międzynarodowych, prestiżowych konferencjach naukowych, dzięki którym mogliby uzyskać większą rozpoznawalność w świecie nauki i wypromować wyniki swoich badań. Termin składania wniosków mija 15 marca br. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie konkursu.
Więcej...
Fulbright Senior Award to program umożliwiający pracownikom polskich instytucji akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucjach goszczących w USA.
W czasie pobytu w USA stypendysta realizuje własny projekt badawczy i/lub dydaktyczny w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowej. Poza realizacją projektu badawczego, stypendyści mogą również prowadzić zajęcia dydaktyczne.
Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem.
Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2022-23 trwa do 28 maja 2021 do godz. 23:59 czasu polskiego. Liczba planowanych stypendiów: 20.
Stypendia oferowane są na okres od 3 do 10 miesięcy.

Szanowni Państwo,
w imieniu Wydziałowego Zespołu ds. Grantów serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w seminarium poświęconym merytoryczno-redakcyjnym aspektom tworzenia wniosków w konkursach NCN. Spotkanie odbędzie się 10 marca o godz. 13.00 w formie zdalnej i przybierze postać prezentacji dwóch wersji projektu grantowego prof. Doroty Rojszczak-Robińskiej: pierwszej, odrzuconej przez komisję oceniającą, i drugiej, która uzyskała finansowanie (OPUS 6: Początki języka polskiego i kultury religijnej w świetle średniowiecznych apokryfów Nowego Testamentu. Uniwersalne narzędzie do badań polskich tekstów apokryficznych). Autorka projektu zgodziła się udostępnić osobom chętnym do udziału w seminarium materiały w postaci opisów i recenzji obu wersji projektu, a także wziąć udział w samym spotkaniu i opowiedzieć o różnych, również tych mniej oczywistych, aspektach przygotowywania wniosku do oceny.
Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia na adres: jerzybor@amu.edu.pl.
Z pozdrowieniami
prodziekan ds. nauki WFPiK Jerzy Borowczyk
wicedyrektor ds. nauki IFP Marek Osiewicz

4 lutego o 10.30 rozpocznie się spotkanie online z prof. Justyną Olko, beneficjentką wielu polskich i zagranicznych programów naukowych, między innymi dwóch prestiżowych grantów ERC (Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych).
Więcej...
Uruchomiono 13. konkurs w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza” obejmujący realizację zadania 08 „Wsparcie publikowania w prestiżowych czasopismach naukowych”:
Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału oraz terminów składania wniosków znajdą Państwo na stronie konkursu (link powyżej) oraz w Intranecie.
Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania wsparcia finansowego oferowanego w ramach projektu ID-UB!
Więcej...Zachęcamy do zapoznania się z ofertą grantową Karlsruhe Institute of Technology skierowaną do młodych naukowców wszystkich dziedzin. Wszystkie informacje (w języku angielskim) znajdują się na stronie: https://www.kit.edu/research/yig-prep-pro.php#
Termin aplikowania mija 28 lutego br.

11 stycznia otwarto dwa nowe konkursy w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza", obejmujące realizację zadania 8 "Wsparcie publikowania w prestiżowych czasopismach naukowych":
Konkurs 011 „Open Access” obejmuje dofinansowanie kosztów wydawniczych i/lub kosztów otwartego dostępu do publikacji, natomiast Konkurs 012 „Proofreading” - dofinansowanie kosztów edycji i poprawek językowych artykułów naukowych w językach obcych.
Więcej...
Z ogromną radością informujemy, że w bieżącym rozdaniu grantów Narodowego Centrum Nauki troje naszych naukowców otrzymało finansowanie swoich projektów! Prof. UAM dr hab. Mateusz Stróżyński z Instytutu Filologii Klasycznej zdobył grant OPUS 19, a dwoje doktorantów - mgr Agata Chwirot i mgr Mikołaj Paczkowski - otrzymało granty PRELUDIUM 19!
Więcej...
Serdecznie zapraszamy na wydziałowy dyżur grantowy. Dyżur odbywać będzie się zdalnie w każdy czwartek od 10 do 14 za pomocą platformy Teams.
Więcej...Stypendium skierowane do polskich i zagranicznych badaczy pracujących w polskiej instytucji naukowej, którzy chcieliby prowadzić badania we Francji. Stypendium adresowane jest do wszystkich naukowców, a w szczególności do tych posiadających doktorat od mniej niż 10 lat i pragnących nawiązać współpracę polsko-francuską.
Więcej...Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, tel. +48 61 829 46 90, tel. +48 61 829 46 92; e-mail: wfpik@amu.edu.pl