
Pani Kamila Malinowska jest laureatką XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Studentka zamierza realizować projekt literaturoznawczy w ramach, którego chciałaby zgłębiać utwory duńskich pisarzy. Będąc studentką MISH-u ma szanse na to, aby jej praca miała charakter interdyscyplinarny. Ponadto w drugim roku studiów studentka chciałaby rozpocząć socjologię, dzięki czemu rozpoczęty projekt naukowy zostanie poszerzony o wiedzę zdobytą podczas studiowania na tym kierunku.
Tutorzy: dr Sylwia Izabela Schab, dr Joanna Cymbrykiewicz, dr Aldona Zańko.
Pan Przemysław Wąsik jest laureatem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Jego główne zainteresowania naukowe to film, kultura mediów i historia. W ramach realizowanego projektu badawczego student chciałby opisać historię kina afroamerykańskiego i zjawisk jakie w nim zachodziły na przestrzeni lat. Uczestnik projektu zamierza również poddać analizie problem rasizmu, z którym nadal boryka się kino.
Tutorzy: prof. UAM dr hab. Wojciech Otto, prof. UAM dr hab. Andrzej Szpulak, dr hab. Anna Śliwińska.
1 kwietnia, w Collegium Minus UAM, odbyło się spotkanie informacyjne uczestników projektu oraz tutorów z prorektor UAM, prof. Beatą Mikołajczyk. Szkoła orłów to projekt, którego celem jest wsparcie dla wybitnie uzdolnionych studentów I roku, laureatów olimpiad przedmiotowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, poprzez system tutoringu. Studenci uczestniczący w projekcie chcą badać m.in. propagandę medialną, historię kina afroamerykańskiego, literaturę duńską, sztukę awangardową, czy też dawne instrumenty, a także porównywać polskie i europejskie prawa konsumenta.
Studenci będą uczestniczyli w programie do końca studiów I stopnia, a w przypadku studiów jednolitych magisterskich, do końca 7. semestru. Podczas pierwszych trzech semestrów, każdy z nich będzie miał możliwość pracy z 3 nauczycielami akademickimi, z których każdy poprowadzi 30 godz. tutoringu. Po 3 semestrze student wybierze jednego z tutorów, aby kontynuować z nim pracę do końca studiów.
W trakcie trwania projektu uczestnicy będą musieli spełniać wymogi. Po pierwszym roku studiów ich postępy zostaną ocenione na podstawie średniej ocen. W kolejnym roku należy rozpocząć projekt badawczo-dydaktyczny pod opieką tutora, natomiast po III roku wymagane jest przygotowanie publikacji naukowej. Studenci otrzymają stypendia oraz jednorazowe sfinansowanie kosztów, np. na pomoce dydaktyczne.
„Szkoła orłów” jest ministerialnym projektem pozakonkursowym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Serdecznie gratulujemy!
fot. Przemysław Stanula
źródło: Biuro Prasowe UAM
Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska