Data wydarzenia:

Dzień Kultury Chińskiej z udziałem studentów WFPiK

W sobotę, 27 kwietnia, w Ogrodzie Botanicznym UAM odbędzie się Dzień Kultury Chińskiej, organizowany przez Instytut Orientalistyki UAM i Instytut Konfucjusza UAM. W bogatym programie znalazły się występy dwóch studentów naszego Wydziału. Pan Wang Lefei (Ludwik) i Wang Chuang (Cezary) z filologii polskiej jako obcej, stypendyści rządu chińskiego z Uniwersytetu Języków Obcych w Xi’anie, zaprezentują swoje talenty muzyczne.

Miejsce: Aula Pawilonu Ekspozycyjno-Dydaktycznego Ogrodu Botanicznego UAM, przybliżona godzina: 12:45-13:00. Więcej informacji o występie można znaleźć tutaj.

Wydarzenie otworzy o godz. 11:00 wykład w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym nt. współczesnej kaligrafii chińskiej, przygotowany przez wybitną chińską kaligrafkę, Zhang Chunqin. Wykład będzie tłumaczony na żywo z j. chińskiego na polski. Będzie można również obejrzeć wystawę kaligrafii.

Program całości dostępny jest na stronie wydarzenia.

Zapraszamy!