Data wydarzenia: -

II Świąteczna Zbiórka Darów dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię Więcej"

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Biblioteki Jednostek Organizacyjnych UAM, w tym nasza Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, serdecznie zapraszają do wsparcia II Świątecznej Zbiórki Darów dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię Więcej".

Świąteczna akcja będzie trwała od 27 listopada do 8 grudnia 2023 r.

Punkty zbiórki znajdują się w Bibliotekach Jednostek Organizacyjnych UAM.

Stowarzyszenie "Potrafię Więcej" swoją opieką obejmuje dzieci i młodzież z mózgowym porażeniem dziecięcym, z wrodzonymi wadami układu nerwowego, niewidome i słabowidzące, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z opóźnionym rozwojem psychoruchowym. W ramach swojej działalności stowarzyszenie prowadzi zajęcia ze wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz świetlice wytchnieniową dla młodzieży, organizuje zajęcia przedszkolne, wspomaga edukację dzieci i młodzieży, a także prowadzi zajęcia terapeutyczne dla rodziców.

Dla podopiecznych "Potrafię więcej" biblioteki zbierają:

• szklanki do wody (grube szkło) / herbata / kawa ziarnista
  • mleko / ciastka / mokre chusteczki / baterie AA i AAA
  • farbki do malowania palcami / farby akrylowe / kredki
  • papier ksero / nożyczki / zakreślacze / klej w sztyfcie
  • bloki A3 / bloki z kolorowymi kartkami / spinacze
  • zszywki / permanentne pisaki (cienkie) / zapalarka do świeczek
  • rolki do czyszczenia odzieży / gryzaki i zabawki dla psów / taśma do pakowania (brązowa) oraz taśma wzmocniona (srebrna)
  • markery do tablicy magnetycznej / długopisy BIC (pomarańczowe)
  • kolorowe kartki ze strukturą (połyskujące, papier falisty)

Dary można przynosić w godzinach pracy biblioteki.