Arboretum Maius - relacja z warsztatów ogrodniczych

7 grudnia br. odbyły się warsztaty ogrodnicze, na które zaprosiliśmy studentów naszego Wydziału.

W trakcie warsztatów uczestnicy stworzyli Arboretum Maius - zielony zakątek na Dziedzińcu Norwida Collegium Maius. Projekt nasadzeń przygotowali członkowie Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, oni również poprowadzili warsztaty.

Ponieważ nasadzenia sfinansowano z Wydziałowego Budżetu Dydaktycznego, w wydarzeniu wziął udział również Prodziekan ds. studenckich i kształcenia, prof. UAM dr hab. Krzysztof Skibski. Uczestnicy mimo zimna i opadów śniegu z deszczem dzielnie dźwigali worki z ziemią i operowali szpadlami. Mamy nadzieję, że zasadzone rośliny na wiosnę zazielenią się i będą cieszyć oczy całej społeczności WFPiK!

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział i wytrwałą pracę, a prowadzącym za pomysł i świetne przygotowanie. Poniżej fotorelacja z warsztatów.