Gen aktywizmu - konkurs na reportaż uczniowski

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie na reportaż uczniowski pt. GEN AKTYWIZMU - o ludziach odważnych, wrażliwych, a czasem niewidzialnych.

Aktywiści i aktywistki mają mnóstwo pracy – nie brakuje kryzysów, problemów, wydarzeń, wobec których trudno przejść obojętnie. Oni często robią to, o czym my tylko myślimy. Znacie kogoś, kto swoimi pomysłami ulepszył kawałek świata? W szkole, na osiedlu, w rodzinie? Opowiedzcie o tym!

Możecie pisać, filmować, nagrywać, wybrać dla siebie odpowiednie medium. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, nagroda specjalna to dzień w redakcji pod opieką profesjonalnych dziennikarzy.

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia! Zapraszamy!

Szczegółowe informacje, regulamin, formularz zgłoszeniowy i wymagane dokumenty dostępne są tutaj.

Organizatorami konkursu są: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej i Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.