Kolejne wizyty gości z zagranicy na WFPiK

Pomimo sezonu urlopowego nasza współpraca międzynarodowa nie zwalnia tempa!

W połowie lipca nasz Wydział gościł delegację z Uniwersytetu im. Alfreda Nobla w Dnieprze. Prof. Natalia Zinukova (pracująca na Wydziale Anglistyki w Dnieprze) oraz p. Anna Bondarowicz (kierowniczka Działu Projektów Międzynarodowych na UAN) odwiedziły Poznań w ramach kierowanego przez dr Olgę Bambrowicz projektu "Uczymy polskiego! Przygotowanie glottodydaktyczne i metodyczne dla osób z Ukrainy” (program Promocja Języka Polskiego NAWA). Tygodniowa wizyta stała się okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy, a także do rozmów na temat kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Pod koniec miesiąca na Wydziale w ramach programu Erasmus+ dla krajów spoza UE gościła również prof. Nuran Malta-Muhaxheri z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Prisztinie (Kosowo).