Konkurs poetycki "Rękopis Znaleziony w Maiusie"

W imieniu Koła Literatury Nowej serdecznie zapraszamy osoby studiujące na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej do udziału w konkursie na “Rękopis Znaleziony w Maiusie”, mającym na celu wyłonienie najlepszych propozycji poetyckich roku akademickiego 2022/2023.

Do oceny prac przystąpi jury w składzie: Paweł Podsiadły, Ada Czerwińska, Aleksandra Kacprzak, Sara Jaworska, Agnieszka Zawisza, Dominika Górko, Kinga Mazurkiewicz, pod opieką merytoryczną prof. dr hab. Marcina Jaworskiego.

Cenimy:

- świadome wykorzystanie konwencji i języka poetyckiego,
- kreatywny wybór formy adekwatnej do tematu,
- kieszablonowy wybór tematu wierszy.

Propozycje tekstów prosimy przesyłać na adres e-mail: kololiteraturynowejuam@gmail.com

Regulamin uczestniczenia w konkursie:
- Termin przesłania prac mija 30.04.2023.
- Osoby uczestniczące proszone są o przesłanie jednego wiersza lub zestawu maksymalnie trzech wierszy. Dopuszczalna jest też krótka (nie dłuższa niż strona znormalizowanego maszynopisu*) proza poetycka.
- Teksty muszą być napisane samodzielnie.
- Temat tekstów jest dowolny.
- Teksty powinny być podpisane (dopuszczalny jest pseudonim).
- Do tekstów należy dołączyć informację o roku studiów oraz kierunku.
- Werdykt zostanie ogłoszony 17.05.2023 podczas oficjalnego rozdania nagród.
- Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, koniecznych do przeprowadzenia konkursu.

*czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5, marginesy 2,5

Nagroda główna: 100 złotych do wykorzystania w księgarni UAM oraz wybór kilku tomików poezji z ostatnich lat. Zwycięski wiersz zostanie wystawiony w formie rękopisu (przy zgodzie autorki/autora/osoby autorskiej) na wydziałowej “ściance” KLN (przy korytarzu prowadzącym do biblioteki).
Przewidywane są również nagrody książkowe (tomiki poetyckie z ostatnich lat) dla wyróżnionych wierszy.

Konkurs odbywa się we współpracy z wydawnictwami: WBPiCAK, Warstwy oraz Papierwdole.

Prof. dr hab. UAM Marcin Jaworski
Przewodnicząca KLN Karolina Czarnecka