Kto mi dał skrzydła? Spotkanie z dr Moniką Górską, absolwentką filologii polskiej

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka cyklu Kto mi dał skrzydła? - spotkań z absolwentami naszego Wydziału.

Tym razem naszym gościem była dr Monika Górska - absolwentka polonistyki na UAM (1989), dziennikarstwa w Institut de Journalisme Robert Schuman w Brukseli (1990), oraz reżyserii i produkcji w Institute of Telecommunication w Dallas (1991). Reżyserka filmowa, scenarzystka, dziennikarka, wykładowczyni akademicka (UAM, WSPS), couch, ekspertka w dziedzinie storytellingu, przedsiębiorczyni (Fabryka Opowieści – http://fabrykaopowiesci.pl). Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.

Wybrana filmografia:

Rozmowy PoSzczególne (Jerzy Stuhr i Agata Buzek, Tomasz Stańko i Kasia Nosowska, Julia Hartwig i Jarosław Mikołajewski, Kazimierz Kutz i Aleksandra Klich)

Alicja w krainie czarów (2010)

Moje dziecko jest aniołem (2006)

Rozmowę prowadziła mgr Ewa Węgrzak z Instytutu Filologii Polskiej UAM. Odcinek dostępny jest na naszym kanale na Youtube: