Spotkanie Absolwentek i Absolwentów kierunku „Polen und Deutsche in Europa”

1 lipca w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii odbyło się 2. spotkanie Absolwentek i Absolwentów kierunku „Polen und Deutsche in Europa” / „Polacy i Niemcy w Europie”, który prowadzą wspólnie oba uniwersytety, UAM i CAU.

Była to znakomita okazja do przywołania wspomnień z czasu studiów w Kilonii i Poznaniu oraz spotkania z dawnymi Kolegami i Koleżankami. Od otwarcia studiów minęło już 11 lat, więc Absolwentki i Absolwenci zebrali już wiele doświadczeń pracy w firmach, urzędach, polsko-niemieckich projektach lub instytucjach. Ich relacje były szczególnie cenne dla studentek i przyszłych kandydatów.

Uczestnicy i uczestniczki mieli też okazję wysłuchać prelekcji dra Andrzeja Kałuży (Deutsches Polen-Institut w Darmstadt) o kondycji współczesnych relacji polsko-niemieckich.