Trwa Letnia Szkoła Międzynarodowych Studiów Polskich

Letnia Szkoła Międzynarodowych Studiów Polskich to jedna z 30 tygodniowych letnich szkół, które w roku 2023 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował dla uniwersyteckich partnerów z Ukrainy.

Celem spotkania jest nie tylko prezentacja elementów najnowszych badań i projektów realizowanych przez WFPiK UAM, ale również integracja środowiska polonistyki międzynarodowej, która prowadzić ma do zacieśnienia współpracy oraz dalszej internacjonalizacji struktur szkolnictwa wyższego obu krajów. W czasie Letniej Szkoły Międzynarodowych Studiów Polskich uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach oraz pokazowych kursach językowych.

Studenci i wykładowcy z Ukrainy odwiedzili również nasz Wydział, gdzie przywitała ich Prodziekan ds. współpracy krajowej i międzynarodowej prof. UAM dr hab. Krystyna Pieniążek-Marković.

Organizatorzy: Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej UAM, Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM przy współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UAM.