VII Wydziałowy Budżet Dydaktyczny - wyniki głosowania

W środę 21 czerwca w Salonie Mickiewicza odbyła się gala ogłoszenia wyników głosowania na projekty zgłoszone w VII Konkursie na Wydziałowy Budżet Dydaktyczny. Przy okazji mogliśmy poznać tożsamość osób, które przesłały swoje propozycje do konkursu - wcześniej były one anonimowe.

W kategorii pracowniczej zwyciężył projekt "Różowa skrzyneczka na WFPiK", zgłoszony przez mgr Maję Maćkowiak-Kruczek z Biura Obsługi Wydziału (59 głosów).

W kategorii studenckiej najwięcej głosów (102) otrzymała "Biblioteka Dzieł Kultury Popularnej", zgłoszona przez studenta II roku groznawstwa I stopnia, pana Kacpra Kidziaka, w imieniu Koła Naukowego Groznawców "Gekon".

Zwycięzcy będą realizować swoje projekty w roku akademickim 2023/2024, ale zgodnie z zapowiedzią Prodziekana ds. studenckich i kształcenia, prof. UAM dr. hab. Krzysztofa Skibskiego, w miarę możliwości finansowych Wydziału postaramy się wcielić w życie wszystkie zgłoszone propozycje.

Pozostałe projekty otrzymały:

W kategorii pracowniczej:

• "Ostatnia bułka/zupa ratunku" (zgłaszająca: mgr Maja Maćkowiak-Kruczek, Biuro Obsługi Wydziału): 41 głosów,
  • "Joga w Maius" (zgłaszająca: mgr Karolina Nowakowska, Biuro Obsługi Wydziału): 33 głosy,
  • "Warsztaty kaligrafii głagolickiej" (zgłaszająca: dr Magdalena Baer, Instytut Filologii Słowiańskiej): 28 głosów,
  • "Warsztatownia" (zgłaszające: prof. UAM dr hab. Marta Wrześniewska Pietrzak, prof. UAM dr hab. Beata Udzik, mgr Magdalena Socha, Instytut Filologii Polskiej): 27 głosów,
  • "Wystaw się, a postaw się - nowy system ekspozycyjny dla WFPiK" (zgłaszająca: mgr Maja Maćkowiak-Kruczek, Biuro Obsługi Wydziału): 24 głosy,
  • "Wyjrzeć poza ramę kadru. Intermedialne spotkania z komiksem" (zgłaszająca: mgr Klaudia Srul, Szkoła Doktorska SNjiL): 19 głosów,
  • Turniej Historycznojęzykowy Czar(a) Jerów (zgłaszające: dr hab. Paulina Michalska-Górecka, prof. UAM dr hab. Dorota Rojszczak-Robińska, Instytut Filologii Polskiej): 12 głosów.

W kategorii studenckiej:

• "Prostujemy język(i) na WFPiK" (zgłaszająca: dr hab. Karolina Ruta-Korytowska w imieniu Koła Naukowego Miłośników Języka Papillon, Instytut Filologii Polskiej): 85 głosów,
  • "Grzmi muzyka, szeleszczą suknie, wonieją kwiaty, czyli o kulturze salonowej w XVIII-XIX wieku" (zgłaszające: Katarzyna Staciwa, Maja Żychlińska, studentki filologii polskiej): 56 głosów.

Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym - pomysłodawcom i zgłaszającym projekty oraz głosującym. Cieszymy się, że warunki studiowania i pracy na naszym Wydziale nie są Wam obojętne!