Wizyty gości zagranicznych na WFPiK

W czerwcu i lipcu na WFPiK gościliśmy kilkoro naukowców z trzech krajów - Turcji, Azerbejdżanu i Japonii. Wizyty były okazją do rozmów na temat współpracy między naszym Wydziałem a macierzystymi instytucjami naszych gości.

Z Uniwersytetu w Stambule przyjechali do nas prof. Hacer Topaktas Üstüner, szefowa Zakładu Polonistyki, oraz prof. Ahmet Üstüner (Department of Turkish Studies). Prof. Topaktas Üstüner wygłosiła również wykład "Polski efekt w zachodniej tożsamości Turcji i Polonezköy".

Z Azerbejdżanu odwiedziły nas Samira Abdullayeva, polonistka, i Svetlana Gurbanova, lektorka języka czeskiego. Obie panie związane są z Baku Slavic University i Azerbaijan University of Language. Rozmowy dotyczyły współpracy w zakresie dydaktyki polonistycznej i możliwości prowadzenia wspólnych badań naukowych.

Przy okazji pobytu na UAM w ramach programu Erasmus+, odwiedził nas również wybitny japoński slawista, prof. Motoki Nomachi, kierownik Slavic-Eurasian Research Center na Hokkaido University w Sapporo. Profesor zajmuje się językoznawstwem słowiańskim, w tym gramatyką języka polskiego i kaszubskiego.