Wyróżnienia dla naszych naukowców w XXVII edycji konkursu o Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka

Miło nam poinformować, że w XXVII edycji Konkursu o Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka wyróżnienia otrzymało dwoje naszych pracowników!

Prof. dr. hab. Bogusława Zielińskiego (Instytut Filologii Słowiańskiej UAM) wyróżniono za publikację: Jole Stanišić, List otwarty do komunistów wszystkich krajów, przekład, wstęp i objaśnienia Bogusław Zieliński, Seria Filologia Słowiańska, nr 54. Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznań 2022.

Z kolei prof. UAM dr hab. Izabela Lis-Wielgosz (również z Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM) jest współautorką dwóch wyróżnionych tomów: Komentowanej bibliografia polskich przekładów piśmiennictwa kręgu Slavia Orthodoxa, autorzy: Agata Kawecka, Izabela Lis-Wielgosz, Ivan N. Petrov, Małgorzata Skowronek, Jan Stradomski. Series Ceranea tom 7. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2021 oraz Komentowana bibliografia polskich przekładów literatury ludowej kręgu Slavia Orthodoxa, autorzy: Agata Kawecka, Karolina Krzeszewska, Izabela Lis-Wielgosz, Ivan N. Petrov, Małgorzata Skowronek. Series Ceranea tom 8. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2022.

Serdecznie gratulujemy!