Goście z Zhaoqing University w Chinach na naszym Wydziale

3 lipca br. gościliśmy delegację z partnerskiego Zhaoqing University w Chinach, z którym współpracę nasz Wydział prowadzi już od prawie 20 lat.

Delegacji przewodniczył Rektor – Prof. Yechun WU, a towarzyszyli mu:

• Pani Sainan LI, Director, Office of International Affairs;
  • Pan Qing WU, Deputy Director, Department of Development and Planning;
  • Pani Ying XU, Dean, College of Political Science & Law;
  • Pan Xue WEN, Dean, College of Education;
  • Pan Xibin WANG, Deputy Dean, College of Fine Art & Design.

Goście mieli okazję odwiedzić najpierw Welcome Center UAM, gdzie pracownicy Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej przedstawili Uniwersytet oraz opowiedzieli o programie wymiany bilateralnej i aktywnościach dla studentów zagranicznych w trakcie roku akademickiego. Następnie odbyło się spotkanie z Dziekanem WFPiK prof. dr. hab. Tomaszem Mizerkiewiczem, Prodziekanem ds. studenckich i kształcenia prof. UAM dr. hab. Krzysztofem Skibskim, Dyrektorem Międzydziedzinowych Studiów Indywidualnych prof. UAM dr. hab. Rafałem Dymczykiem oraz Kierownikiem Central European and Balkan Studies prof. UAM dr. hab. Konradem Dominasem.

Podczas wizyty omawiano wiele interesujących obie strony zagadnień, m.in: wymianę studentów w ramach umowy bilateralnej, wspólne programy studiów 2 + 2 oraz 1 + 1, studia podyplomowe, wymianę doktorantów i kadry akademickiej oraz wspólną organizację szkół letnich.