Gościliśmy delegację z Guangdong University of Foreign Studies (Chiny)

1 lipca 2024 roku na naszym Wydziale gościliśmy delegację z chińskiego Guangdong University of Foreign Studies (Kantoński Uniwersytet Spraw Międzynarodowych), z którym współpracujemy już od wielu lat.

Tym razem okazja była szczególna, gdyż naszym gościem był sam Rektor GDUFS, Pan Youqi SHI. Towarzyszyli mu:

• Pan Peng ZHOU – Director of International Office,
  • Pani Yinhui (Zofia) MAO – Dean of Center for Foreign Literature and Culture; odznaczona niedawno przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP,
  • Pani Haihui LING –  assistant teacher of Faculty of European Languages and Cultures,
  • Pani Mengyuan WANG – assistant teacher of Faculty of European Languages and Cultures.

Rozmowy dotyczyły dotychczasowej współpracy między UAM (a zwłaszcza WFPiK) i GDUFS oraz planów na wspólne projekty edukacyjne (w tym studia z podwójnym dyplomem).

Delegacja z Kantonu oraz Dziekan WFPiK prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz, Prodziekan ds. studenckich i kształcenia prof. UAM dr hab. Krzysztof Skibski i przedstawiciele innych jednostek UAM spotkali się również ze studentami GDUFS, którzy w tym roku przebywali na naszym Wydziale w ramach mobilności zagranicznej. W Salonie Mickiewicza pod Kopułą Collegium Maius dr Agnieszka Wójcicka ze Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM wygłosiła prezentację dotyczącą uniwersyteckich i wydziałowych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych zorganizowanych wraz z chińskimi studentami oraz o rezultatach prowadzonych przez nią zajęć „Tłumaczenie polsko-chińskie”.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za przygotowanie tej wizyty!