JM Rektor UAM otrzymała doktorat honoris causa i została Przewodniczącą KRASP

Cieszymy się niezmiernie z ostatnich ogromnych sukcesów naszej drogiej Pani Rektor Bogumiły Kaniewskiej! Jesteśmy dumni, że będąca pracowniczką naszego Wydziału prof. Kaniewska zapisuje się wielkimi literami w historii naszego Uniwersytetu i polskiego szkolnictwa wyższego.

24 czerwca Jej Magnificencja Rektor odebrała dyplom doktora honoris causa Uniwersytetu Górnej Alzacji w Miluzie (Francja). To niezwykłe wyróżnienie zostało przyznane za Jej zaangażowanie w promocję idei uniwersytetu europejskiego i wartości europejskich. Uniwersytet Haute-Alsace jest jednym z naszych partnerów w ramach konsorcjum uniwersytetów europejskich EPICUR, które powstało w 2019 roku.

Z kolei 27 czerwca podczas zgromadzenia plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Kaniewska została wybrana Przewodniczącą na kadencję 2024-2028! Jest drugą kobietą na tym stanowisku. W mijającej kadencji była członkinią prezydium KRASP, wcześniej pełniła też funkcję przewodniczącej Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Nowe prezydium rozpocznie swoją kadencję 1 września 2024.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!