Wizyta delegacji z Zhaoqing University na WFPiK

17 listopada 2023 gościliśmy na naszym Wydziale delegację z chińskiego Zhaoqing University, jednej z naszych najważniejszych uczelni partnerskich.

Z wizytą na UAM przyjechali: Pan Hu Wentao (Vice President), Pan Li Chaojun (Dean - School of Tourism and Historical Culture), Pan Xu Shihe (Vice Director - Office of Science and Technology), Pan Lei Hong (Vice Dean - School of Economic and Management) i Pan Sang Tan (Office of International Cooperation and Exchange). Spotkali się oni z Dziekanem WFPiK prof. dr. hab. Tomaszem Mizerkiewiczem, Prodziekanem WFPiK ds. nauki prof. UAM dr. hab. Jerzym Borowczykiem, Prodziekanem WFPiK ds. studenckich i kształcenia prof. UAM dr. hab. Krzysztofem Skibskim, Dyrektorem Szkoły Doktorskiej Nauk o Języku i Literaturze prof. dr. hab. Piotrem Śliwińskim oraz Kierownikiem Pracowni Humanistycznych Studiów Interdyscyplinarnych prof. UAM dr. hab. Rafałem Dymczykiem.

Rozmowy dotyczyły współpracy badawczo-dydaktycznej w zakresie studiów I i II stopnia (zwłaszcza na naszych kierunkach anglojęzycznych: Central European and Balkan Studies i Central Europe in the International Perspective) i w ramach Szkoły Doktorskiej.

Tego samego dnia w Sali Śniadeckich prof. Hu Wentao wygłosił wykład pt. Building up Closer Bonds by Promoting People-to-people Exchanges dla naszych studentów z zagranicy.

Poniżej fotorelacja autorstwa Kostiantyna Mazura.