Data wydarzenia: -

Zbiórka na agregat prądotwórczy dla polonistów z Drohobycza

Gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki środków na zakup agregatu prądotwórczego dla polonistów z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu! Jest to największa filologia polska w Ukrainie.

Prąd dostarczany jest do budynku uczelni tylko przez 3 godziny na dobę, co praktycznie uniemożliwia prowadzenie zajęć. Budynek ma 2 tys. m2 i 30 sal, kilkadziesiąt komputerów, rzutników multimedialnych, drukarek itp. Potrzebny jest agregat o mocy co najmniej 18 KwH, stąd jego wysoki koszt - niemal 22 tysiące złotych.

Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl - kliknij tutaj. Została zweryfikowana i poparta przez władze rektorskie UAM.

Pomóżmy polonistom ukraińskim i tamtejszemu oddanemu naukowo-informacyjnemu centrum polonistycznemu!