Data wydarzenia:

Webinar "Przedsiębiorczość akademicka – skuteczny mechanizm komercjalizacji"

Szanowni Państwo,

6 kwietnia (środa) o godz. 11.30 na kanale MSTeams odbędzie się webinar poświęcony komercjalizacji badań pt.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ AKADEMICKA - SKUTECZNY MECHANIZM KOMERCJALIZACJI

Uprzejmie prosimy wszystkich Państwa o udział w tym spotkaniu. To, co kryje się pod sformułowaniem ‘komercjalizacja badań’ jest także ściśle związane z istotnym dla ewaluacji tzw. trzecim kryterium (wpływ na społeczeństwo/otoczenie). Zróbmy wszystko, by już teraz myśleć o rozpoczętym nowym okresie parametrycznym i jak najlepiej przygotować się do kolejnej ewaluacji.

Podczas spotkania wyjaśniona zostanie idea przedsiębiorczości akademickiej i jej znaczenie dla społeczności uniwersyteckiej i gospodarki. Przedstawione zostaną możliwości wykorzystania potencjału badawczego naszego Wydziału i spełnienia kryterium współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz sformułowane zostaną odpowiedzi na kluczowe pytania:

Jak przedsiębiorczość akademicka spełnia założenia komercjalizacji wyników badań?

Czym jest akademicki startup lub spółka spin off? I czy zawsze musi opierać się na jakiejś “technologii”?

Czy i jak można przenieść swe wyniki badań do otoczenia społeczno-gospodarczego?

Mam pomysł na biznes w oparciu o swą pracę naukową - gdzie go zgłosić i z kim rozmawiać?

Po spotkaniu będzie możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na indywidualną konsultację z doradcą.

Link do spotkania został przesłany do Państwa mailowo.

Spotkanie poprowadzi Pani Justyna Cięgotura, ekspert w zakresie wdrażania innowacji, zarządzania wiedzą i komercjalizacji własności intelektualnej.

W latach 2001-2009 analityk biznesowy w Biurze Transferu Technologii Uniwersytetu Stanu Illinois w Chicago, odpowiedzialna za badanie potencjału wdrożeniowego wyników badań. W latach 2011 - 2017 kierownik Działu Transferu Technologii, a w latach 2017 - 2021 Członek Zarządu Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Wicedyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, odpowiedzialna za komercjalizację i inkubację przedsiębiorstw. Posiada tytuł MBA University of Illinois at Chicago oraz tytuł Magistra Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ekspert Komisji Europejskiej ds. własności intelektualnej, recenzent projektów europejskich w zakresie Horyzont 2020, Horyzont Europa i Digital Europe. Ekspert sieci Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP), członek komitetów inwestycyjnych funduszy zalążkowych, Menedżer Inkubacji w projekcie MRiT Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0.

Krystyna Pieniążek-Marković

prodziekan ds. współpracy krajowej i międzynarodowej