Data wydarzenia:

Wykład prof. Andrei Ceccherellego pt. "Niszowa, mainstreamowa czy popowa? O recepcji polskiej literatury we Włoszech na przykładzie m. in. Miłosza, Tokarczuk i Szymborskiej"

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. "Niszowa, mainstreamowa czy popowa? O recepcji polskiej literatury we Włoszech na przykładzie m.in. Miłosza, Tokarczuk i Szymborskiej", który odbędzie się 19 października (środa) o godz. 15.15 w Sali Śniadeckich Collegium Maius.

Tematem będzie m.in. zjawisko awansu literatury polskiej we Włoszech z literackich peryferii ku centrum i jego konsekwencje dla postrzegania literatury tłumaczonej z języka polskiego na włoski. Wykład wygłosi prof. Andrea Ceccherelli - włoski literaturoznawca, tłumacz, profesor zwyczajny slawistyki, kierownik Katedry Języka i Literatury Polskiej na Wydziale Języków Obcych Uniwersytetu Bolońskiego i prezes Centrum Poezji Współczesnej na tejże uczelni.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Resonance and reception in today's literary studies" finansowanego z programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia badawcza nr 25 "Series of lectures".

Zapraszamy!