Dr Jiří Januška z Uniwersytetu Karola w Pradze z wizytą na naszym Wydziale

Dzięki programom mobilnościowym ID-UB gościem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej jest Jiří Januška, Ph.D., kierownik Katedry Studiów Środkowoeuropejskich oraz Katedry Studiów Południowosłowiańskich i Bałkańskich Uniwersytetu Karola w Pradze.

Doktor Jiří Januška jest wybitnym czeskim lingwistą zajmującym się lingwistyką kontaktową i arealną w obszarze Europy Środkowej. Celem pobytu jest przeprowadzenie eksperymentu psycholingwistycznego oraz praca nad książką, której współautorem jest dr Wojciech Hofmański z Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki. W czasie swojej wizyty dr Jiří Januška spotkał się także z prodziekan ds. współpracy krajowej i międzynarodowej, prof. dr hab. Krystyną Pieniążek-Marković, z którą rozmawiał na temat organizacji pracy w podobnie sprofilowanych jednostkach. Pobyt doktora Januški zaplanowany jest do 25 września.