Odnajdywanie właściwej drogi w Collegium Maius

Co zrobić, by nie zgubić się w Collegium Maius? Odszukanie drogi będzie od dziś łatwiejsze dzięki kolejnej wspólnej inicjatywie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM i Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz. W holu budynku przy Fredry 10 stanęły właśnie tablice informacyjne, które stanowią część większego systemu nawigacji przestrzennej.

Autorkami projektu graficznego są Olga Drozdowska, Anna Eljasiak i Viktoriya Pidhurska, a za stronę konstrukcyjną odpowiada Jakub Garstkiewicz. Całość powstała zaś pod opieką prof. UAP dr hab. Lucyny Talejko-Kwiatkowskiej i dr Agaty Kulczyk z Pracowni Grafiki Informacyjnej UAP.

Już teraz zapraszamy do Collegium Maius na kolejne wspólne przedsięwzięcia, w przygotowaniu m.in. wystawa poświęcona okładkom książek.