Data publikacji w serwisie:

Wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania 2022 dla książki pod redakcją studentki, doktoranta i pracownika naszego Wydziału

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało Wyróżnienie za publikację Rzeczywistość zanimowana. Kreskówki w kulturze, nauce i społeczeństwie pod redakcją Weroniki Andrzejewskiej, Krzysztofa Czyżaka i Marka Kaźmierczaka (Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM) w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania 2022!

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 11 marca 2022 r. o godz. 14.00 w pierwszym dniu Poznańskich Targów Książki 2022 podczas uroczystej gali otwarcia targów.
Pani Weronika Andrzejewska jest studentką filmoznawstwa, Pan Krzysztof Czyżak to absolwent filmoznawstwa, który kontynuuje studia III stopnia w Szkole Doktorskiej Nauk o Języku i Literaturze, a prof. Marek Kaźmierczak jest pracownikiem naszego wydziału. Książka jest zbiorem naprawdę interesujących artykułów, często po raz pierwszy w Polsce traktujących o niektórych filmach animowanych. Autorką okładki i strony wizualnej jest Pani Weronika Andrzejewska. W imieniu Wydawnictwa Naukowego UAM wyróżnienie wraz z naszym zespołem redaktorskim odebrała Pani red. Elżbieta Rygielska.
Serdecznie gratulujemy!