Data publikacji w serwisie:

Chiński Nowy Rok na WFPiK

Z okazji obchodów chińskiego Nowego Roku studenci kierunku Central European and Balkan Studies przygotowali prezentacje dotyczące tego święta.

Znalazły się w nich informacje na temat wielu elementów tradycyjnego świętowania - sposobu dekorowania domów, tzw. czerwonej koperty wręczanej dzieciom w ramach prezentu, fajerwerków, papierowych wycinanek oraz oczywiście specjałów chińskiej kuchni, które pojawiają się na stołach podczas uroczystej kolacji.

Zajęcia odbywały się w ramach lektoratu z języka polskiego prowadzonego przez dr Liliannę Jaworską–Mondry, na którym studenci poznają język polski, ale również polską kulturę. Wcześniej w ramach zajęć odwiedzili m.in. bożonarodzeniową szopkę w poznańskim kościele franciszkanów i wystawę obrazów Jacka Malczewskiego. W ramach swego rodzaju wymiany doświadczeń i wiedzy bardzo chętnie przygotowali informacje na temat rodzimych, chińskich tradycji.

Mamy nadzieję, że w ten sposób studenci spędzający te najważniejsze święta z dala od domu mogli choć trochę poczuć noworoczną atmosferę.