Kolejna wizyta delegacji z WFPiK w Indiach

W dniach 16-21 kwietnia prodziekan ds. współpracy międzynarodowej WFPiK prof. UAM dr hab. Krystyna Pieniążek-Marković (Instytut Filologii Słowiańskiej) oraz dr Adam Domalewski (Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych) odbyli wizytę na Manipal Academy of Higher Education w Indiach.

We współpracy z Ambasadą Republiki Chorwacji w New Delhi, Chorwackim Centrum Audiowizualnym (Hrvatski audiovizualni centar) oraz Instytutem Języków Obcych MAHE, którym kieruje dr Rahul Putty, zorganizowali Festiwal Filmu Chorwackiego i Polskiego. Przy tej okazji odbyli liczne spotkania ze studentami oraz z władzami partnerskiej uczelni, w tym kierownikami trzech jednostek MAHE: Department of Languages, Department of Geopolitics & International Relations, Institute of Communication.

W spotkaniach z polskim i chorwackim filmem brali aktywny udział studenci i pracownicy MAHE. Odbyły się pokazy m.in. takich filmów, jak Konstytucja (2016, reż. Rajko Grlić), Nie gap się w mój talerz (2016, reż. Hana Jušić), Boże ciało (2019, reż. Jan Komasa) i Ostatnia rodzina (2016, reż. Jan P. Matuszyński). Projekcjom towarzyszyły ożywione dyskusje. Gościem festiwalu była Emilija Vučinić-Margeta, zastępczyni szefa misji dyplomatycznej w New Delhi. Dr Adam Domalewski wygłosił też wykład zatytułowany Film Styles in the 21st Century European Art Cinema – An Overview.