Letnia szkoła języka i kultury polskiej rozpoczęta!

W poniedziałek 24 lipca rozpoczęła się długo wyczekiwana letnia szkoła języka i kultury polskiej. 80 miłośników języka polskiego z odległych zakątków świata zjawiło się na UAM, by uczyć się języka polskiego!

Do Poznania zawitało 80 pasjonatów polszczyzny, Polski i Wielkopolski z niemal 30 krajów świata. Są to stypendyści Letniego Kursu NAWA oraz uczestnicy Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej UAM.

W ciągu pierwszych dni pobytu nasi goście mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów o literaturze, kulturze i mediach, wziąć udział w integracyjnym quizie o Polsce oraz klimatycznym spacerze po starym mieście. Jednak to nie wszystko! Bogaty program przygotowany przez Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców zapewnia o wiele więcej atrakcji: przed południem uczestnicy mają okazję zgłębiać tajniki języka polskiego, popołudnia natomiast poświęcone są dbałości o ciało i ducha (joga), polskim i wielkopolskim realiom, wycieczkom po mieście i regionie.

Kursy potrwają 3 tygodnie.

Życzymy niezapomnianych wrażeń!