Nasi naukowcy w prasie zagranicznej

W ostatnim czasie wzmianki o WFPiK i naszych naukowcach pojawiły się w prasie zagranicznej.

Bardzo życzliwy opis Festiwalu Filmu Chorwackiego i Polskiego wraz ze zdjęciami pojawił się niedawno w czasopiśmie wydawanym przez Manipal Academy of Higher Education w Indiach pt. "Aula Magna". Festiwal zorganizowano w kwietniu 2023 z inicjatywy naszej Prodziekan ds. współpracy krajowej i międzynarodowej prof. UAM dr hab. Krystyny Pieniążek-Marković i dra Adama Domalewskiego (Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM). Numer dostępny jest tutaj.

Z kolei na blogu "The Book Haven", prowadzonym przez slawistkę, krytyczkę literacką i uczennicę Josifa Brodsky'ego Cynthię Haven z Uniwersytetu Stanforda, opublikowano obszerną relację ze spotkania dotyczącego tłumaczeń "Herkulesa szalonego" Seneki, które odbyło się w maju na naszym Wydziale. W dyskusji wzięli wówczas udział: Dana Gioia, autor tłumaczenia na język angielski, oraz prof. Mateusz Stróżyński z Instytutu Filologii Klasycznej, autor przekładu polskiego. Cynthia Haven cytuje obszerne fragmenty z tej dyskusji. Zapraszamy do lektury artykułu tutaj.