Nowy rok akademicki rozpoczęty!

We wtorek, 4 października, w Salonie Mickiewicza pod Kopułą Collegium Maius uroczyście rozpoczęliśmy rok akademicki 2022/2023, spotykając się ze studentami I roku studiów licencjackich naszego Wydziału.

Uroczystość rozpoczął Dziekan WFPiK prof. Tomasz Mizerkiewicz, który przedstawił świeżo upieczonym studentkom i studentom WFPiK grono dziekańskie i dyrektorów instytutów, a następnie zwrócił się w kilku słowach do zgromadzonych tłumnie pierwszorocznych, podkreślając najwyższą jakość dydaktyczną i naukową naszej jednostki. Po nim głos zabrał Prodziekan ds. studenckich i kształcenia, który zaznaczył, jak ważne dla naszego Wydziału jest poczucie wspólnoty i solidarności. W podobnym tonie do swoich młodszych kolegów i koleżanek mówił Przewodniczący Rady Samorządu Studentów WFPiK Przemysław Raczyk.

Następnie Pan Dziekan wręczył przedstawicielom kierunków symboliczne listy immatrykulacyjne na znak przyjęcia nowych studentek i studentów do naszej wydziałowej wspólnoty.

Po części wspólnej studenci rozeszli się na spotkania instytutowe, by usłyszeć najważniejsze komunikaty dotyczące poszczególnych kierunków.

Cieszymy się, że mogliśmy świętować kolejny Dzień Studenta I roku na naszym Wydziale!

Całej wspólnocie Wydziału - student(k)om, wykładowc(zyni)om, pracowni(cz)kom administracji i obsługi - życzymy udanego roku akademickiego 2022/2023!

fot. Maja Maćkowiak-Kruczek