Seminarium Doktorskie GEOP dla naszej doktorantki

Miło nam poinformować, że słuchaczka naszej Szkoły Doktorskiej, mgr Agnieszka Kołodziejska została właśnie przyjęta - jako jedna z 14 osób (zgłoszenia napływają także z zagranicy) - na interdyscyplinarne Seminarium Doktorskie GEOP w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Jest trzecią - po dr Jagodzie Budzik i mgr Emilii Gałczyńskiej (Hirsch) - uczestniczką tego seminarium (istniejącego od prawie 10 lat) z naszego Wydziału.

Mgr Agnieszka Kołodziejska przygotowuje pod opieką naukową prof. Katarzyny Kuczyńskiej-Koschany (promotorka) i dr hab. Kingi Piotrowiak-Junkiert (promotorka pomocnicza) pracę doktorską pt. Świadectwa / głosy / zapisy polskich Ravensbrüczanek. Mniej znana odsłona jednostkowego i wspólnotowego doświadczania lagru – próba konfrontacji.

Gratulujemy!