Spotkania delegacji WFPiK z władzami uniwersytetów w Kazachstanie

18 i 19 maja prodziekan ds. studenckich i kształcenia prof. UAM dr hab. Krzysztof Skibski oraz prof. UAM dr hab. Agnieszka Kula uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami dwóch stołecznych uniwersytetów: Nazarbayev University (anglojęzycznej uczelni wyższej) L.N. Gumilyov Eurasian National University (największej uczelni w Astanie).

Podczas wizyty na Nazarbayev University wydziałowej delegacji towarzyszył chargé d'affaires RP w Kazachstanie Tomasz Kollat.

Rozmowy z przedstawicielami School of Sciences and Humanities (NU) oraz Faculty of Philology (ENU) dotyczyły przyszłej współpracy dydaktycznej między naszymi wydziałami oraz możliwości wzajemnego rozpoznawania języka i kultury przez studentów polskich i kazachstańskich.