Type&Roll. Skrojone na miarę - relacja z otwarcia wystawy

W miniony poniedziałek w holu Collegium Maius otwarto wystawę "Type&Roll. Skrojone na miarę", która powstała we współpracy z Wydziałem Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Ekspozycja prezentuje projekty liternicze i typograficzne autorstwa Krzysztofa Kochnowicza, Macieja Majchrzaka, Roberta Jarzeca i Szymona Sznajdera. Artyści w swoich pracach łączą zamiłowanie do eksperymentu z mocnym zakorzenieniem w tradycji.

Otwarcia dokonali: dziekan Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP, dr Witold Modrzejewski, dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz, oraz kuratorka wystawy, prof. UAM dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss (Instytut Filologii Polskiej UAM). Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Wystawę można oglądać jeszcze do 30 czerwca. Zapraszamy!

fot. Karolina Nowakowska