Wizyta delegacji z Chin

25 września br. na naszym Wydziale gościliśmy delegację z Xi'an University of International Studies. Celem spotkania było podpisanie listu intencyjnego i umowy o współpracy w zakresie podwójnego dyplomowania na kierunku filologia polska jako obca.

Gospodarzami spotkania byli prof. UAM dr hab. Rafał Witkowski, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz, Dziekan WFPiK i prof. UAM dr hab. Krystyna Pieniążek-Marković, Prodziekan WFPiK ds. współpracy krajowej i międzynarodowej. Chińską uczelnię reprezentowali: prof. Bai Li, Sekretarz XISU, prof. Jing Nan, Dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych XISU oraz prof. Zhang Shisheng, Dziekan Wydziału Studiów Europejskich XISU.

Xi'an University of International Studies to kolejna chińska uczelnia, z którą współpracujemy. Podczas spotkania gościliśmy również pięcioro studentów XISU, którzy rozpoczną u nas naukę w najbliższym roku akademickim na kierunku filologia polska jako obca. Bardzo się cieszymy, że przygotowana przez nasz Wydział oferta studiów (również w języku angielskim - Central European and Balkan Studies, Central Europe in the International Perspective, Mediterranean Studies) zyskuje tak dużą popularność za granicą.