Data publikacji w serwisie:

Finał VII edycji Fund_Akcji

30 kwietnia w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się finał VII edycji konkursu Fund_Akcja, skierowanego do studentów, doktorantów i pracowników UAM.

W gronie laureatów znalazły się dwie pracowniczki naszego Wydziału, które z rąk prof. dr hab. inż. Hieronima Maciejewskiego – Prezesa Fundacji UAM i Dyrektora PPNT oraz prof. dr hab. Michała Banaszaka – Prorektora UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką odebrały symboliczne vouchery. Prof. UAM dr hab. Karolina Ruta-Korytowska (Instytut Filologii Polskiej) otrzymała finansowanie projektu „Konferencja »Research on PJM and d/Deafness 5 – Empirical and applied perspectives on sign language communication« [Badania nad PJM i g/Głuchotą 5 – Komunikacja migowa z perspektywy empirycznej i stosowanej]”. Z kolei dr Adrianna Woroch (Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych) zrealizuje projekt pt. „Pierwszy krok filmowy. Warsztaty z realizacji i montażu filmu krótkometrażowego”. Warsztaty dla studentów odbędą się już w tym tygodniu, 9 i 10 maja!

Celem konkursu jest popularyzacja nauki wśród jak najszerszego grona odbiorców. Sukces naszych badaczek jest tym większy, że w tym roku zgłoszono aż 101 propozycji z całego UAM, spośród których finansowanie na łączną kwotę 123 100 złotych przyznano 22 pomysłom.