Jubileusz Profesor Barbary Sienkiewicz

28 maja świętowaliśmy Jubileusz Pani Profesor Barbary Sienkiewicz, kierowniczki Zakładu Antropologii Literatury IFP UAM.

W obecności JM Rektor Bogumiły Kaniewskiej, Prorektor ds. studenckich i kształcenia Joanny Wójcik, władz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej i Instytutu Filologii Polskiej, a także licznego grona uczniów i przyjaciół, Pani Profesor wygłosiła referat pt. „Upiory współczesności i krajobrazy utracone Bolesława Leśmiana”.

Po dyskusji nastąpiła druga część spotkania, podczas której członkowie Zakładu wręczyli Jubilatce książkę-niespodziankę: dedykowany Jej tom „Po obu stronach awangardy” pod red. Przemysława Czaplińskiego, Sylwii Karolak, Sylwii Panek i Błażeja Warkockiego (Wydawnictwo PSP, Poznań 2023).

Pani Profesor raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia!