Kolejny raz przyznaliśmy tytuły „Miejsca Dobrych Praktyk”

Podczas Rady Dziekańskiej 29 maja po raz drugi przyznano tytuły „Miejsca dobrych praktyk” firmom i instytucjom, w których nasi studenci odbywali praktyki zawodowe i które wyróżniły się otwartością, profesjonalizmem i gotowością do współpracy.

Opiekunowie praktyk z poszczególnych instytutów wskazali zakłady pracy, które ich zdaniem – na podstawie opinii studentów – zasłużyły na to wyróżnienie. Były to:

- wskazane przez Instytut Filologii Polskiej:

• Wydawnictwo Media Rodzina,
  • Fundacja Cali Mali,
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
  • Wydawnictwo Sorus,
  • IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu,

- wybrane przez Instytut Filologii Klasycznej:

• Poznańskie Centrum Dziedzictwa

- wskazane przez Instytut Filologii Słowiańskiej:

• Czeskie Centrum w Warszawie,
  • firma Zoo Digital Mariusza Arno Jaworskiego,

- wybrane przez Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych:

• Game Industry Conference,
  • Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte.

Podczas gali dyrektorzy instytutów odczytali przygotowane przez akademickich opiekunów praktyk laudacje. Wcześniej tego samego dnia przedstawiciele wyróżnionych instytucji spotkali się z władzami dziekańskimi, rozmawiając o możliwościach dalszej współpracy. Wszyscy podkreślali, że tytuł Miejsca Dobrych Praktyk jest dla nich dużym wyróżnieniem, a odbywający u nich praktyki studenci WFPiK zawsze wykazują się dużą wiedzą, pracowitością i chęcią nabycia nowych umiejętności i wiedzy.

Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z takiej okazji!

Poniżej fotorelacja z gali autorstwa Mai Maćkowiak-Kruczek.