Międzynarodowa konferencja naukowa „Badania nad PJM i g/Głuchotą 6 – Komunikacja migowa z perspektywy empirycznej i stosowanej” - relacja

15 kwietnia br. na WFPiK odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Badania nad PJM i g/Głuchotą 6 – Komunikacja migowa z perspektywy empirycznej i stosowanej” („Research on PJM and d/Deafness 6 – Empirical and applied perspectives on sign language communication”).

Prelegentami byli między innymi zagraniczni specjaliści lingwistyki migowej: prof. Trevor Johnston z Macquarie University of Sydney, prof. Keasy Cormier z Univeristy of London, prof. Christian Rathmann z Humboldt University, prof. Adam Schembri z University of Biringham, prof. Johanna Mesch z Stockholm University.

Konferencja organizowana była przy współpracy z Pracownią Lingwistyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego, a finansowanie pochodziło z kilku źródeł: ID-UB, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, jak również fundusze rektorskie i dziekańskie.

Obrady były tłumaczone na International Sign Language, polski język migowy i język angielski. Konferencja pokazała, jak cenne jest włączanie w polską dyskusję akademicką dotyczącą komunikacji wizualno-przestrzennej ekspertów spoza naszego kraju.