Prace naukowe naszych doktorantek nagrodzone

W ostatnim czasie trzy prace naukowe przygotowane na naszym Wydziale otrzymały nagrody w prestiżowych ogólnopolskich konkursach.

Z radością donosimy, że w tegorocznej, XII edycji konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald Pierwszą Nagrodę otrzymała dr Katarzyna Szymańska za pracę „Wapiennik/Kalkwerk Thomasa Bernharda. Repozytorium myślenia przeciwtotalitarnego” obronioną w 2022 roku w IFP UAM. Praca została napisana pod opieką naukową prof. dr hab. Katarzyny Kuczyńskiej-Koschany. Konkurs stanowi część Funduszu Wieczystego im. Inki Brodzkiej-Wald. Jego celem jest promowanie wybitnych prac humanistycznych dotyczących szeroko pojętej współczesności.

Z kolei książka mgr Zofii Bryłki-Baranowskiej, doktorantki w Szkole Doktorskiej Szkoły Nauk o Języku i Literaturze UAM, pt. „Paraphrasis Wojciecha Tylkowskiego – na pograniczu przekładu i objaśnienia”, została wyróżniona w konkursie poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk na najlepszą pracę badawczą opublikowaną w 2023 roku, której autorem jest doktorant. Monografia powstała na podstawie pracy magisterskiej, przygotowanej pod opieką prof. UAM dr hab. Doroty Rojszczak-Robińskiej.

Wreszcie mgr Dominika Górko, również doktorantka w Szkole Doktorskiej Szkoły Nauk o Języku i Literaturze UAM, zdobyła w Konkursie Prac Magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego Wyróżnienie im. Joanny Wiszniewicz za rozprawę magisterską pt. „Provatissima platonica. O fingowanym dialogu Herberta i Platona”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Agaty Stankowskiej. Przedmiotem konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie „Otwarta Rzeczpospolita” jest wyłonienie najlepszej pracy magisterskiej z obszaru humanistyki i nauk społecznych dotyczącą zjawisk mających miejsce od XIX w. do współczesności, których tematyka jest bliska zainteresowaniom badawczym i aktywności społecznej Patrona Konkursu.

Laureatkom i ich Promotorkom serdecznie gratulujemy!