Smutna wiadomość

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Witolda Gromadzkiego, absolwenta poznańskiej polonistyki i wieloletniego pracownika Instytutu Filologii Polskiej UAM.

Witold Gromadzki po uzyskaniu magisterium w 1982 roku został zatrudniony jako asystent w Zakładzie Historii Literatury XIX wieku IFP UAM, gdzie pod opieką naukową prof. Zofii Trojanowiczowej zajmował się dramaturgią Słowackiego.

Jego prawdziwą pasją była praca z młodzieżą, dlatego też od 1989 coraz więcej uwagi poświęcał kwestiom edukacyjnym, by w 1991 całkowicie poświęcić się szkole. Był współzałożycielem i prezesem Fundacji Edukacji Społecznej „EKOS”, dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji „Ekos” w Swarzędzu.

Żegnamy wspaniałego pedagoga i działacza społecznego, do końca oddanego pracy dydaktycznej i edukacji polonistycznej.

Profesor Beacie Gromadzkiej oraz Bliskim Zmarłego składamy najszczersze kondolencje.