Wizyta delegacji z Bułgarskiej Akademii Nauk

W ostatnich dniach października br. Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej gościł prof. Joannę Spasową-Dikową – Dyrektor Instytutu Wiedzy o Sztuce Bułgarskiej Akademii Nauk oraz docent Stefkę Wenkową – sekretarz naukową Instytutu.

Przedstawicielki BAN zostały przyjęte przez władze Wydziału: Dziekana prof. dr. hab. Tomasza Mizerkiewicza oraz Prodziekan ds. współpracy krajowej i międzynarodowej prof. UAM dr hab. Krystynę Pieniążek-Marković.

Odbyło się również spotkanie gości z Sofii z przedstawicielami Instytutu Filologii Słowiańskiej: prof. UAM dr hab. Anną Gawarecką (dyrektorem Instytutu), prof. UAM dr hab. Izabelą Lis-Wielgosz (zastępcą dyrektora ds. naukowych) i prof. UAM dr. hab. Wojciechem Jóźwiakiem oraz z p.o. dyrektora Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych - prof. UAM dr. hab. Markiem Kaźmierczakiem.

Ukoronowaniem wizyty w Poznaniu było podpisanie memorandum o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (reprezentowanym przez Prorektora ds. współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Rafała Witkowskiego) a Instytutem Wiedzy o Sztuce BAN.

Niezwykle owocne rozmowy dotyczyły planowanych form i przestrzeni współpracy oraz wstępnych planów wspólnych interdyscyplinarnych projektów naukowo-badawczych.