Wyniki konkursu „Prawo w słowie” 2024

25 czerwca 2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie I edycji konkursu literackiego „Prawo w słowie”. Konkurs ten został zorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM i był kierowany do studentów tych wydziałów.

Zadaniem konkursowym było napisanie fraszki lub eseju o tematyce prawniczej.

Jury w składzie: dr Krzysztof Hoffmann, prof. UAM dr hab. Katarzyna Klafkowska-Waśniowska, mgr Agata Szafrańska-Rathee wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria: esej

I miejsce: Zofia Ziółek
II miejsce: Paweł Drozdowski
III miejsce: Mateusz Błachowiak

Kategoria: fraszka

II miejsce: Jakub Gniot
III miejsce: Daria Słomowicz

Konkurs pokazał jak wiele potencjału i kreatywności drzemie w studentach i studentkach WPiA i WFPiK UAM. Serdecznie gratulujemy laureatom i laureatkom, a wszystkim, którzy zgłosili prace konkursowe dziękujemy za wkład włożony w ich przygotowanie!

Zachęcamy do zapoznania się z pracami nagrodzonych osób: kliknij tutaj, aby pobrać ebook „Prawo w słowie 2024

Poniżej fotorelacja z gali konkursowej autorstwa Mai Maćkowiak-Kruczek.