Wystartowały letnie szkoły języka i kultury polskiej

W poniedziałek 22 lipca uroczyście powitaliśmy blisko 100 osób z 35 krajów świata – uczestników letniego kursu NAWA oraz Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2024!

W Salonie Mickiewicza pod Kopułą Collegium Maius powitali zgromadzonych Koordynatorka przedsięwzięcia, dr Monika Valkova-Maciejewska oraz Dyrektor Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców dr Wojciech Hofmański. Gościem specjalnym był Prorektor UAM ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Rafał Witkowski, który wygłosił także wykład inauguracyjny. Wieczorem natomiast był czas na zabawę, integrację i sportowe emocje - podczas wspólnej gry w kręgle. To był udany dzień! Lektoraty i aktywności promujące polską kulturę i język potrwają 3 tygodnie.