Data publikacji w serwisie:

IX Konkurs na Wydziałowy Budżet Dydaktyczny

Plakat promujący IX Konkurs na Wydziałowy Budżet Dydaktyczny - symboliczna grafika falującego morza, z którego wyłania się różowe słońce. Na szczycie znajduje się logo WFPiK, nad słońcem napis

Z przyjemnością ogłaszamy kolejną, IX edycję Konkursu na Wydziałowy Budżet Dydaktyczny!

Masz pomysł, jak ulepszyć przestrzeń Collegium Maius? Wiesz, jak uatrakcyjnić dydaktykę na naszym Wydziale? Chcesz zwiększyć komfort studiowania i prowadzenia zajęć? Zgłoś projekt i wygraj 7000 zł na jego realizację!

Wzorem ubiegłorocznej edycji, projekty można zgłaszać w dwóch kategoriach – studenckiej (dla osób studiujących na WFPiK) i pracowniczej (dla pracowników i pracowniczek oraz doktorantów i doktorantek naszego Wydziału).

Propozycje należy składać za pomocą formularza on-line do 7 maja 2025.

Regulamin:

  1. Konkurs, organizowany na wzór budżetu obywatelskiego, skierowany jest do całej społeczności naszego Wydziału – osób, które dostrzegają możliwość ulepszenia lub uatrakcyjnienia dydaktyki oraz zwiększenia komfortu studiowania i prowadzenia zajęć w Collegium Maius.
  2. Projekt dotyczyć może wszelkich aspektów procesu dydaktycznego, np. programów i warunków kształcenia, materiałów dydaktycznych, szkoleń dla osób studiujących i pracujących na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, organizacji wydarzeń, wyposażenia sal i innych przestrzeni (poza meblami!), form wsparcia osób studiujących, promocji działań projakościowych itd.
  3. Ocenie podlegają: kreatywność, innowacyjność, praktyczność i skuteczność, a także zasięg proponowanego działania.
  4. Osoby studiujące zgłaszają projekty do kategorii studenckiej, natomiast osoby pracujące oraz doktorantki i doktoranci – do kategorii pracowniczej. Wnioski mogą być indywidualne lub grupowe. Zgłaszający wskazuje kategorię projektu, jednak komisja konkursowa może zmienić przyporządkowanie.
  5. W każdej kategorii nagrodą jest dofinansowanie realizacji zwycięskiego projektu – 7 000 zł.
  6. Działania przewidziane w projekcie powinny zostać zrealizowane do końca semestru zimowego roku akademickiego 2025/2026.
  7. Termin zgłaszania projektów mija 7 maja 2025 roku.
  8. Dokumentacja projektowa musi zawierać:
    • opis proponowanych działań i oczekiwanych rezultatów,
    • harmonogram działań,
    • dane kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu) osób odpowiedzialnych za realizację projektu,
    • kosztorys,
    • projekt plakatu promującego zgłaszany projekt (w formacie PDF) – UWAGA! Materiały graficzne nie mogą zawierać logotypów Instytutów ani żadnych danych sugerujących, przez kogo projekt został zgłoszony.
  9. Niekompletne wnioski nie będą brane pod uwagę.
  10. Projekty należy przesłać w formie elektronicznej za pomocą formularza dostępnego pod tym linkiem.
  11. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch etapach:
    • I etap: komisja konkursowa, czyli zespół dziekański, wybierze projekty, które zostaną poddane pod głosowanie.
    • II etap: w anonimowym głosowaniu on-line cała społeczność Wydziału wybierze zwycięskie propozycje – po jednej w każdej kategorii.
  12. Informacja o autorstwie projektów zostanie ujawniona podczas ogłoszenia wyników głosowania (do tego czasu zgłaszający pozostaną anonimowi).
  13. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi podczas majowego posiedzenia Rady Dziekańskiej WFPiK.