Inicjatywa UA WLKP 2025

Przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu powstała oddolna inicjatywa UA WLKP 2025, sieciująca naukowców i naukowczynie z różnych dziedzin, parterów biznesowych i społecznych, którzy razem chcą współdziałać w szeroko rozumianym temacie ukraińskim, proponować rozwiązania i projekty zgodne ze swoimi zainteresowaniami, doświadczeniem i wiedzą.

Przygotowany został plik w chmurze, w którym zebrane są informacje o partnerach przedsięwzięcia oraz gdzie przedstawiane są pierwsze propozycje działań w podziale na 5 obszarów: (1) edukacja dzieci, (2) kształcenie zawodowe i rozwój przedsiębiorczości, (3) rozwój rynku pracy, (4) rozwój oferty kulturalnej, (5) integracja w gminach, (6) bezpieczeństwo. Można się dopisywać do już zaproponowanych działań lub dodawać własne - poniżej link do pliku:

Dodatkowo, w najbliższym czasie odbędą się dwa warsztaty (on-line), na które można się zgłosić mailowo u koordynatora projektu dr. Jakuba Jasiczaka reprezentującego Spółkę Celową UEP (jakub.jasiczak@scuep.pl)

16 marca (środa), godz. 11:00-12:00

Gmina Śrem (burmistrz ma duże przełożenie na inne gminy Aglomeracji)

TEMATYKA:

• potrzebne rozwiązania dot. edukacji, sportu i bibliotek,
  • bank miejsc i inicjatyw dotyczących nowych stanowisk pracy (szczególnie dla kobiet),
  • pełna aktywizacja nauczania praktycznego języka polskiego,
  • przygotowanie podmiotów gospodarczych do aktywnej modernizacji zniszczonych terenów miast i gmin Ukrainy.

18 marca (piątek), godz. 10:30-11:30

Volkswagen Poznań

TEMATYKA:

• projektowanie wspólnych działań w zakresie kształcenia zawodowego i rozwoju przedsiębiorczości obywateli Ukrainy,
  • projektowanie wspólnych działań w zakresie rozwoju rynku pracy w wlkp. dla obywateli Ukrainy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z p. Anną Schmidt-Fiedler (afiedler@amu.edu.pl) lub dr. Jakubem Jasiczakiem.