Na Wydziale odbyła się zbiórka darów dla Ukrainy

W dniach 2-4 marca w budynku naszego Wydziału odbyła się zbiórka darów dla Ukrainy.

Po trzech dniach zebraliśmy tak dużo potrzebnych ubrań, materiałów medycznych, żywności, że musiały po nie przyjechać 2 samochody dostawcze. Studenci, doktoranci i pracownicy wydziału okazali wspaniałe serce i wolę pomocy potrzebującym na zaatakowanej Ukrainie. Bezcenną pracę organizacyjną wykonali członkinie i członkowie Samorządu Studentów WFPiK oraz współpracujące z nimi wolontariuszki i wolontariusze, wszyscy podziwialiśmy sprawność ich działań i ogrom zaangażowania. Znakomicie wsparło naszą akcję Wydawnictwo Naukowe UAM, które zapewniło nieograniczoną ilość kartonów, w które studenci zapakowali nasze dary. Równie dużym oparciem była postawa pracowników administracyjnych gmachu Collegium Maius - niezastąpionej Pani Katarzyny Koszewskiej, portierów i in. Nasz wydział był także centrum logistycznym dla wydziałów UAM usytuowanych w Campusie Śródmieście, koleżanki i koledzy z innych wydziałów dowozili swoje paczki, które umieszczaliśmy w holu Biblioteki WFPiK i Sali Teatralnej. Na koniec wszystkie paczki zostały przewiezione do centrum transportowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, skąd wyjechały na Ukrainę. Władze Wydziału i Instytutów składają wszystkim Państwu najserdeczniejsze podziękowania. Jesteśmy z Ukrainą!