Data wydarzenia:

Ukraina 2022-2023: otwarcie wystawy Julii Iwaszko i Sergija Belińskiego

Wraz z Instytutem Filologii Słowiańskiej UAM i Instytutem Historii Sztuki UŁ zapraszamy serdecznie na otwarcie kolejnej wystawy poświęconej tragicznym wydarzeniom, które mają miejsce w Ukrainie.

Wystawę przygotowali pracownicy uczelni ukraińskich: prof. dr hab. Julia Iwaszko z Politechniki Kijowskiej, obecnie stypendystka Uniwersytetu Łódzkiego, oraz Sergiej Belińskij, muzyk rockowego zespołu „Propała Hramota” i – obecnie – oficer prasowy 28. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej im. Rycerzy Pochodu Zimowego. Koncepcja wystawy powstała w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego pod okiem prof. dr hab. Anety Pawłowskiej.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 marca o godz. 11.00 w holu głównym Collegium Maius.

Wystawa jest kolejnym punktem cyklu wydarzeń, organizowanych przez Instytut Filologii Słowiańskiej i poświęconych rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie.